Moda i Uroda

12 kolorów włosów do niebieskich oczów

Przeszywające, intrygujące i eteryczne, niebieskie oczy są zazdrością wielu. Ale jaki kolor włosów powinnaś nosić, aby jak najlepiej pokazać swojemu dziecku niebieski? Bez względu na kolor skóry, jest idealny kolor włosów dla niebieskich oczu, które czekają na Ciebie…

Najlepszy kolor włosów dla niebieskich oczu i jasnej skóry…
Niebieskie oczy i blada skóra to jedna z najczęstszych kombinacji. Oto nasza szóstka naszych ulubionych chłodnych i ciepłych kolorów włosów dla niebieskich oczu i jasnej skóry (ciemniejsze typy skóry, twoje opcje są trochę dalej!):

Chłodne kolory włosów dla jasnej skóry, niebieskie oczy:

 1. Chłodny popielaty blond: W razie wątpliwości, spójrz na koło kolorów. Naprzeciwko średnio- i ciemnoniebieskiego znajduje się żółty, dlatego też chłodne i neutralne popielate kolory włosów wyglądają tak dobrze przy niebieskich i szarych/fioletowych oczach. Pomyśl o kombinacji brązu (brunetka + blond), beżu i szampana, aby nadać włosom trochę głębi i stworzyć ogólny popielaty odcień.
 2. Chłodna platyna: Szukasz odważniejszego koloru włosów do niebieskich oczu? Jeżeli masz fajne podteksty do swojej skóry, będziesz wyglądać fantastycznie z chrupiącym srebrzystym odcieniem platyny o zerowym brassinessie.
 3. Truskawkowy: Chłodna truskawka – lub ciemna róża, w ciemniejszej wersji – to popularny wybór dla osób o bladej karnacji (i często naturalnej kombinacji kolorów skóry i włosów), ponieważ różowe odcienie podkreślają róż i dają zdrowo wyglądającą karnację.

Ciepłe odcienie dla niebieskich oczu i jasnej skóry:

 1. Cynamonowy brąz: Wyobraź sobie bogaty, ciepły brąz z nutą miedzianego połysku tam, gdzie uderza światło. Cynamonowy brąz wygląda olśniewająco z niebieskimi oczami i bladą skórą, a Ty możesz dostosować, jak mocno chcesz, aby miedź była widoczna.
 2. Balejaż miodowy: Utopione włosy, niebieskie oczy, i nagle zostajemy przetransportowani na Zachodnie Wybrzeże USA z deską surfingową lub parą łyżew. Balayage wykorzystuje sztukę foliowania, aby stworzyć ultra naturalnie wyglądające pasemka, w które uderzyłoby słońce.
 3. Ciemny buburn: Bogaty, ciepły brąz z jesienno-czerwonymi odcieniami jest idealny do pokazania jasnoniebieskich oczu i wygląda szczególnie efektownie, gdy jest stylizowany na duże, inspirowane irlandzkimi lokami.

Inspiracją dla niebieskich oczu i średnio ciemnej skóry jest kolor włosów.
Oliwkowa/ ciemna skóra z niebieskimi oczami to rzadki klejnot, który warto świętować i popisywać się jak najlepiej. Ty też możesz pracować w chłodnych lub ciepłych odcieniach, w zależności od odcienia Twojej skóry. Oto jeszcze sześć przykładów:

Chłodne odcienie włosów dla niebieskich oczu, oliwki i ciemnej skóry:

 1. Lawenda pastelowa: Ciemna skóra i jasne, pastelowe włosy to uderzające połączenie, które z pewnością Cię wyróżni. Uwielbiamy na przykład blado fioletowy bob lub cięcie pixie kontrastujące z ciemną skórą.
 2. Jasny blond, widoczne korzenie: Tak, chodzi o widoczne cebulki, a mniej o doskonały, uniwersalny odcień w dzisiejszych czasach. Zagraj z tym efektem i spróbuj chłodnego jasnobeżowego blondu, który zaczyna się kilka centymetrów w dół od korzeni.
 3. Efekt matowej ciemnej mochy: Czy błyszczące fale miały swój czas w świetle reflektorów? Widzimy coraz więcej stylów matowych w mediach społecznościowych, takich jak ciemna, chłodna czekolada czy odcienie mochy, które skupiają całą uwagę na Twoich niebieskich oczach. Główna końcówka Suchy szampon do włosów to świetny sposób na uzyskanie matowego efektu.

Ciepłe kolory włosów pozwolą uzyskać ciemniejszy odcień skóry:

 1. Bogaty ciemny brąz: Czy masz oliwkową skórę z niebieskimi oczami? Co za oszałamiająca kombinacja! Skoncentruj się na swojej twarzy z jednym tonem ciemnego brązu, który jest tak bogaty, że nadaje włosom głębię i objętość.
 2. Głębokie burgundowe czerwienie: Na ciemnych włosach, balayage lub ombré w odcieniach czerwieni to świetny sposób na dodanie niecodziennego koloru bez całkowitej zmiany odcienia. Spróbuj ciepłych końcówek wina lub strategicznie rozmieszczonych fragmentów bordowej czerwieni, które wydłużają się na długości.
 3. Delikatne złote akcenty: Dodając ciepłe rozjaśnienia wokół twarzy, pokażesz swoje niebieskie oczy i nadasz cerze blasku. Zapytaj swojego fryzjera o kontur włosów – jest to technika, która, podobnie jak makijaż, wykorzystuje różne odcienie, aby nadać twarzy najbardziej pochlebne wykończenie.