Moda i Uroda

Bluzy chłopięce – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Moda dziecięca przeżywa intensywny rozwój – do wyboru mamy coraz więcej sklepów, marek i krojów, a dzieci i młodzież mogą wyrażać swój styl i swoją osobowość na wiele sposobów. Do wyboru jest setki marek, zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów. Jako rodzice zawsze mamy jednak ostateczny wpływ na ubrania, jakie wybiera nasze dziecko, choć nie powinniśmy przekładać naszego zdania nad jego. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów ubrań dla młodzieży? Czy bluzy chłopięce mogą być dobrej jakości?

Jakość materiałów

Jakość materiału to najważniejsza rzecz, na jaką zwracamy uwagę przed zakupem. Lepiej unikać sztucznych materiałów, takich jak poliester – wybierajmy bluzy chłopięce bawełniane, najlepiej z certyfikatem oeko-tex standard. To właśnie takie bluzy nie tylko są oddychające i miękkie, ale i trwałe. Jeśli szukasz bluzy dla chłopca, która nie skurczy się w praniu, nie będzie się pruła – dobrze jest wybrać taką, która jest solidnie wykonana ze 100% bawełny. Ta zasada nie dotyczy jedynie bluz sportowych, które zazwyczaj wykonane są z różnych specjalistycznych materiałów, niekoniecznie naturalnych.

Gust dziecka

W przypadku niemowląt i małych dzieci mamy tę przyjemność, że możemy kompletować garderobę dziecka i sami decydować o tym, jak wygląda i w co ubiera się na co dzień. Jednak im dziecko jest starsze, tym bardziej samo chce decydować o tym, co chce na siebie włożyć – i jego wolny wybór w tej kwestii jest rzeczą bardzo ważną. Nawet jeśli jego wybory niekoniecznie nas satysfakcjonują 😉 Dlatego zanim rozpoczniesz zakupy, zawsze bierz pod uwagę jego potrzeby. Możesz np. wysłać mu linki do bluz chłopięcych, które Ci się podobają lub zabierz dziecko na zakupy do sklepu stacjonarnego i staraj się doradzać dobry wybór.

Zawartość szafy

Zanim rozpoczniecie zakupy, sprawdźcie co macie w szafie – unikniecie zakupu kolejnych rzeczy, które będą w niej zalegać i nie będą przez dziecko noszone. Pamiętajmy, że im mniej rzeczy jest w garderobie, tym łatwiej będzie dziecku utrzymać porządek. Jeśli już ma kilka grubszych bluz z kapturem, może przyda się coś lżejszego? Taka analiza to podstawa, dobrze jest nie kierować się jedynie narzekaniem dziecka, że „nie ma co na siebie włożyć”. Często nie jest to adekwatne do rzeczywistego stanu szafy. Często też ubrania, które są już za krótkie, nadal są noszone z przyjemnością (to moja ulubiona bluza!) – i nawet nie wiemy, że czas już na zakupy. Taki przegląd należy robić regularnie.

Zawsze przyda się coś eleganckiego

Bluza chłopięca to codzienny ubiór, bardzo potrzebny praktycznie przez cały rok – nawet wieczorem w letniej porze chętnie ją ubieramy. Obok sportowych bluz na zamek czy z kapturem, dobrze też przemyśleć bardziej eleganckie rozwiązania – swetry i kardigany, jeśli syn lubi, lub po prostu gładkie bluzy w jednolitym kolorze, bez kaptura i zamka – idealne na koszule i bardziej oficjalne wyjścia. Minimum jedno takie ubranie powinno znaleźć się w szafie każdego chłopca i nastolatka.