Zwierzęta

Co je chomik ?

Chomiki jedzą wiele różnych potraw, ale na ogół będą potrzebowały trzech rzeczy: suchego jedzenia, świeżych owoców i warzyw oraz niewielkiej ilości białka.

Nowoczesna sucha karma jest specjalnie opracowana tak, aby zawierała większość kluczowych witamin i minerałów, których chomik potrzebuje, aby pozostać w dobrej kondycji i zdrowiu. Istnieje szeroki wybór mieszanek, z których wiele można kupić w lokalnym sklepie zoologicznym lub w naszym sklepie dla chomików na stronie Omlet.

Świeża karma, składająca się ze świeżych owoców i warzyw, jest bardzo mile widzianym dodatkiem do diety Twojego zwierzęcia. Chomiki mogą jeść zieleninę liściastą, taką jak mniszek lekarski i koniczyna, ale także smaczne owoce i warzywa, takie jak gruszki, marchew i kapusta. Aby uzyskać bardziej kompletną listę pokarmów dla chomików, zajrzyj na naszą listę pokarmów dla chomików.

Od czasu do czasu możesz uzupełnić dietę swojego zwierzęcia odrobiną białka. Wystarczy niewielka ilość gotowanego jajka. Chomiki to małe zwierzęta, a ich żołądki są jeszcze mniejsze, więc wystarczy tylko odrobina!