Moda i Uroda

Domowe sposoby na zmarszczki

Przegląd
Zmarszczki, nazywane również rhytydami, to fałdy w skórze. Z wiekiem Twoja skóra produkuje mniej protein, kolagenu i elastyny. To sprawia, że skóra jest cieńsza i mniej odporna na uszkodzenia. Narażenie na działanie czynników środowiskowych, odwodnienie i toksyny mogą sprawić, że Twoja twarz będzie bardziej podatna na powstawanie wyraźnych zmarszczek. Zmarszczki są naturalną częścią procesu starzenia się i nie ma powodu, by się ich obawiać. Ale jeśli chcesz spowolnić oznaki starzenia się na twarzy, są na to naturalne sposoby.

 1. Załóż krem z filtrem przeciwsłonecznym
  Większość ludzi wie, że noszenie filtrów przeciwsłonecznych z filtrem SPF powyżej 30 roku życia może pomóc w zapobieganiu rakowi skóry. Badanie przeprowadzone w 2013 r. przez Trusted Source w Annals of Internal Medicine wykazało, że filtr przeciwsłoneczny pomaga również opóźniać oznaki starzenia się skóry. Podczas gdy prawdopodobnie nosisz już filtr przeciwsłoneczny na plaży, noszenie na twarzy nawilżającego filtra przeciwsłonecznego każdego dnia jest nawykiem, który będzie korzystny dla zdrowia Twojej skóry przez długi czas.
 2. Ogranicz swoje spożycie cukru
  Społeczność medyczna nadal dowiaduje się więcej o tym, jak konsumpcja cukru może wpływać na Twoje zdrowie. Cukier w Twoim organizmie uruchamia proces zwany glikacja, a zaawansowane produkty końcowe glikacji (zwane AGEs) nie są dobrym zaufanym źródłem dla Twojej skóry. AGE rozkładają kolagen w twoim organizmie i z czasem mogą sprawić, że będziesz wyglądać na starszą. AGE zostały również powiązane z zaufanym źródłem do metod przygotowywania żywności, takich jak grillowanie i smażenie (w przeciwieństwie do pieczenia i gotowania). Ograniczenie spożywania pokarmów bogatych w cukier i olej pomoże Twojej twarzy zachować młodzieńczy kształt.
 3. Zakończenie wędzenia
  Palenie jest szkodliwe dla zdrowia z wielu powodów, ale wiele osób nie wie, że może powodować przedwczesne starzenie się twojej twarzy. W jednym z fascynujących badań porównano twarze 79 par identycznych bliźniaków, z których jedna miała nawyk palenia, a druga nie. Uderzające różnice w ich wieku pokazały, że palenie wpływa na stan skóry na twarzy. Nawet przebywanie w pobliżu biernego palenia może zwiększać ryzyko zachorowania na wiele nowotworów i innych chorób, a także może szkodzić skórze.
 4. Używaj oleju kokosowego
  Olej kokosowy jest naturalnym emolientem. Oznacza to, że gdy nakładasz go na skórę, wypełnia on luki w naskórku i sprawia, że skóra staje się gładka. Okazanie skórze miłości do oleju kokosowego nie tylko sprawia, że staje się on gładszy, ale także pomaga jej zachować wilgoć, co sprawia, że twarz wygląda na pełniejszą. Jako dodatkowy bonus, olej kokosowy został przebadany przez Trusted Source i okazał się być skutecznym środkiem do pielęgnacji suchej skóry.
 5. Wzmocnij swój beta-karoten
  Toczy się medyczna debata na temat tego, jak i dlaczego beta karoteny blokują promieniowanie ultrafioletowe słońca przed uszkodzeniem skóry i oczu. Beta karoten i retinol (witamina A) są często składnikami kosmetycznych kremów przeciwzmarszczkowych dostępnych na rynku. Ale nie musisz kupować produktu, aby uzyskać dostęp do beta-karotenu; możesz po prostu zażyć suplement beta-karotenowy i zobaczyć korzyści dla swojej skóry. Zaledwie 30 miligramów beta karotenu dziennie, zrobionych doustnie, może zapobiec i naprawićTrusted Source photoaging (inaczej znane jako zmarszczki).