Dom

Jak wieszać zasłony ?

Kurtyny dopełniają pokój. Pomagają kontrolować światło, zapewniają prywatność i ciepło, potwierdzają Twój styl oraz dodają tekstury i koloru. Zmaksymalizuj ich korzyści dzięki tym wskazówkom i spraw, aby Twoje zabiegi na oknach były jak najbardziej możliwe.

Nie idź za wąsko
Wybierz karnisze, które są szersze niż szerokość Twojego okna. Pozwoli to na pozostawienie wystarczającej ilości miejsca, aby panele wisiały po obu stronach okna i zmusi je do zasłonięcia okna przez cały czas. To również oszukuje oko, że okno jest o wiele większe niż jest w rzeczywistości. Zasada kciuka polega na tym, że okno jest szersze o 8-12 cali od okna.

Czy używać wystarczającej ilości materiału
Chcesz, żeby twoje zasłony były pełne, a nie skąpe. Jeśli rzeczywiście planujesz od czasu do czasu zasunąć zasłony, powinny one być mniej więcej od dwóch do 2,5 raza szersze od rzeczywistego okna.

Czy wieszać wysoko
Im wyższy karnisze, tym wyższe będzie okno, więc przymocuj karnisze bliżej sufitu niż na górze okna, jeśli możesz. Jedna z zasad jest taka, że powinny one znajdować się 4-6 cali nad ramą okna.

NIE Idź za krótko
Jeśli nie używasz zasłon w stylu kawiarnianym, tkanina powinna opadać na podłogę. To są wysokie spodnie z zasłon i nie wyglądają dobrze. Mała kałuża (jak widać w różnych ujęciach) może być ładna, jeśli chcesz poczuć się romantycznie, ale jeśli nie chcesz się martwić, że będą się ciągnąć i brudzić, to zatrzymaj tkaninę tuż przed uderzeniem o podłogę – trochę poniżej cala jest dobre.

DO Wybierz odpowiednią tkaninę
Wybierz tkaninę zasłonową, która pasuje zarówno do nastroju pomieszczenia, jak i jego funkcji. Lżejsze mieszanki czują się swobodnie i filtrują światło, podczas gdy gęstsze tkaniny czują się bardziej formalnie i zapewniają więcej prywatności. Spróbuj czegoś takiego, jak ciężki aksamit na drafty lub płótno na bryzę w lecie.

Użyj szablonu
Prosty szablon zapewnia zawieszenie karnisza na tej samej wysokości dla każdego okna, i że Twoje pręty nie będą krzywe. Powyższy szablon został wykonany przy użyciu kilku kawałków kartonu i pozwala zaoszczędzić czas, który w przeciwnym razie spędzałbyś mierząc od narożnika okna. (Używaj również poziomu, zwłaszcza jeśli mieszkasz w starym domu o mniej niż doskonałych ścianach).