Dom

Jak wybrać rozmiar obrusu ?

Elementem składowym każdego ustawienia stołu jest obrus. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać ten właściwy dla Twojego domu. Ale tak jak w przypadku innych dekorów, wybór pościeli to coś więcej niż tylko znalezienie zestawu, który odzwierciedla Twój styl. Musi on być tak dobrany, aby pasował do Twojego stołu.

Aby dowiedzieć się, jakiego rozmiaru obrus jest potrzebny, postępuj zgodnie z tymi prostymi instrukcjami.

Ustalić rozmiar obrusu
W przypadku przypadkowych zdarzeń, obrusy powinny mieć 6-8-calowy spadek od krawędzi stołu do dna obrusu. W przypadku bardziej formalnych wydarzeń, obrusy powinny mieć 15-calowy spadek od krawędzi stołu do dna obrusu. Długość obrusu pomaga ubrać stół i nadaje ton posiłkowi. Pomyśl o tym jako o różnicy między strojem na swobodny brunch a uroczystą kolację.

Zmierz swój stół
Po ustaleniu tonu swojej okazji, zastosuj to proste równanie, aby określić prawidłową długość obrusu. Najpierw zmierz długość i szerokość swojego stołu. Następnie dodaj dwa razy większą kroplę do wymiaru każdej ze stron. Na przykład, jeśli Twój stół mierzy 42 cale szerokości i 72 cale długości, a chcesz, aby kropla wynosiła 9 cali, dodaj po 18 cali z każdej strony. Wynikające z tego wymiary – 60 x 90 cali – to rozmiar obrusu, który powinieneś zakupić.

W przypadku stołu okrągłego, zmierz średnicę swojego stołu i dodaj dwa razy większą od pożądanej kropli. Na przykład 60-calowy okrągły stół z 15-calowym obrusem wymagałby 90-calowego obrusu.

Weź pod uwagę dodatkowe obrusy na stół
Ponieważ rozmiary stołów jadalnych nie są znormalizowane w przemyśle meblarskim, rozmiary obrusów zwykle mieszczą się w przedziale, który może być stosowany na wielu stołach. Obrus o kropli od 8 do 9 cali z boku stołu jest uważany za wygodną kroplę do swobodnej, łatwej pracy. Nie ograniczy ona nóg jadalni ani nie zablokuje dostępu do krzeseł.

Jeśli Twój stół okaże się trudny do ubrania przy użyciu standardowej obrusy, rozważ użycie innych obrusów jako elementów dekoracyjnych. W przypadku bardzo szerokich stołów użyj wielu prowadnic w miejsce jednego obrusu, umieszczając prowadnice na całej szerokości jako „podkładki na dwa” lub użyj dwóch prowadnic na całej długości stołu pod nakryciem. Jeśli Twój stół jest podłużny lub owalny, użyj prostokątnego obrusu, pozwalającego na łączenie na „rogach”.

Kiedy już znajdziesz odpowiedni rozmiar lub rozwiązanie, zainwestuj w kilka kolorów lub wzorów, aby dopasować płótno do zastawy stołowej i dopasować je do okazji. Ostatecznie, dopasowanie ma znaczenie.